Fotogaléria

Tu prezentujem svoje dielka, ktoré pre lepšie a ľahšie orientovanie som rozdelila do daných zložiek. Fotky dielok nájdete v zložkách:

 

Krstné košielky:  Sú to ručne vyšité Mená a dátumy na kúpených krstných košielkach- farbu nití sa snažím doladiť-ako si môžete všimnúť na fotkách.

Maľby, kresby: Sú to maľby prevažne na stene z detskej izby, ale aj z iných stien. Ďalej sú to rôzne kresby, maľby rôznymi farbami na rôzny materiál :-).

Mňamky do zjedenia: Sú to pochúťky, ktoré som vytvorila na oslavy v rodine. Veď rodinu si treba uctiť a nakrmiť xixi.

Mňamky Torty:  Sú to torty, ktoré som vytvorila na oslavy pri príležitosti v rodine.

Náramky priateľstva - pletené náramky na ruku, obľúbené hlavne u mladšej generácii, lebo si ich môžu samy vyrobiť-upliesť. Sú pletené prevažne z mouliniek, ale aj z bavlniek alebo vlny. Moje náramky sú rôznych dĺžok, hrubok a hlavne rôznych aj vlastných vzorov :o).

Papierové pletenie - pletenie z papiera aj tzv. PAPLET, je recyklovanie papiera z ktorého sa robia ruličky. A z ruličiek sa pletú rôzne dielka aj také aké mam ja, ale aj veľa iných, či už na dekoráciu alebo aj ako úžitkový tovar.

Papierové tašky: Sú to tašky ekologické, pretože sú vyrábané už z nepotrebného papiera. Daný papier sa skladá a zošíva do tvaru tašky. Tašky sú rôznych veľkostí, tvarov, vzorov, farieb, sú vodeodolné - pozor nie vodotesné. Viem, prvá otázka znie, čo znesú keďže sú z papiera, ale pravda je taká, že znesú pri opatrovaní viac ako niektoré kabelky z iného materiálu (aspoň zo skúsenosti).

Pletenie, háčkovanie: Šály, čiapky, pletené a háčkované rôznych tvarov, farieb, šírok a dĺžok. Sú robené z kvalitných priadzi/vĺn, z  hrubšej vlny sú veľmi tepľučké, hrejivé  a všetke sú príjemné na dotyk a jemné k telu. Sú to šály Bambuľkové, Volánové, Volánové s bambuľkami a Chlpaté ako aj názov sám napovedá. A čiapky sú rovnaké aj rôzne podľa veľkosti, druhu a vzoru :o)

Plienkové torty - rôzne formy a tvary vytvorené s plienok a vecí pre dieťa. Vhodné ako dar ku krstu.

Servítkovanie - Decoupage: je to technika zdobenia. Servítkou a motívou z nej sa zdobia rôzne nádoby, nábytok,.... rôzny materiál. Dá sa ňou skrášliť nejeden kútik domova :-)

Šitie: Rôzne druhy šitia - ručné či strojové.  Úprava látok šitím do rôznych konečných podôb. Napr. posteľné obliečky, vankúšiky,...

Tričká: Bavlnené tričká zdobené fixami na textil, alebo batikované bielidlom.

Veľká noc:  Samozrejme sem patria kraslice - povedala by som že mnohorakým spôsobom zdobené. A potom rada vyrábam rôzne dekorácie na stôl, poličky, dvere či stenu, alebo kde im majiteľ/ka nájde miesto. Dekorácie sú v rôznych veľkostiach a z rôznych materiálov (prírodných aj umelých).

Vianoce:   Sú to hlavne rôzne ozdoby skladané - origami, lepené, ... a z rôznych materiálov. Tiež tam su zdobené ikebany, adventné vence a iné.

Ďalšia tvorba: Čo sa inam nevošlo a sú to dielka, ktorých je pomenej aby mali samostatnú zložku, ale aj tak stoja zato :o)